Jesteś tutaj

Waldek - blog

Komentarz do komentarzy do wystąpienia nt. 'InvokeDynamic - bardziej dynamiczna JVM'

Tak, jak wczoraj obiecałem komentarz do komentarzy do wystąpienia "INVOKEDYNAMIC - bardziej dynamiczna JVM" z Confitury 2012.

Jeszcze raz dzięki za wszystkie opinie !

:-)

Poniżej wybrane komentarze:

  • Zabrakło mi próby pokazania invokeDynamic w kontekście programowania obiektowego. Przykład ciągu Fibonacciego to jak Hello World.

Confitura 2012 - ocena prezentacji INVOKEDYNAMIC

Ależ miły początek szarego dnia ! Chłopaki z Confitury 2012 przysłali mi właśnie ocenę mojej prezentacji "INVOKEDYNAMIC - bardziej dynamiczna JVM". Z ankiety wynika, że wyszło całkiem dobrze. Wielkie dzięki wszystkim za głos i opinie ! Gratulacje dla innych prelegentów. Poniżej pełny tekst oceny - do uwag/komentarzy dodam moją odpowiedź w innym wpisie na blogu.

ANKIETA - czy chcesz posłuchać o InvokeDynamic podczas JDD 2012 w Krakowie ?

Cześć,
Noszę się z zamiarem zgłoszenia prezentacji o InvokeDynamic na konferencję JDD (link) w Krakowie (czwartek-piątek, 25-26. października 2012), ale nie do końca jestem przekonany, czy będą zainteresowani. Waham się, bo to wystąpienie byłoby podobne do tego prezentowanego podczas konferencji Confitura 2012. Utworzyłem prostą ankietę - prośba o głos za lub przeciw.

etykiety: 

INVOKEDYNAMIC - bardziej dynamiczna JVM

Trochę czasu minęło od ostatniego wpisu ;-). Ale... jakoś nie było o czym pisać...
Miałem zaszczyt uczestniczyć w konferencji Confitura 2012. Podczas wystąpienia skupiłem się raczej na żywym kodzie, niż na slajdach, ale (bez marudzenia) akurat w mojej sali warunki były dosyć skomplikowane i czuję, że nie poszło tak, jak chciałem, więc mały reload. Z wrodzonej przekory przygotowałem slajdy nie przed, ale po wystąpieniu :-).
Slajdy oraz kod w załączeniu.

Java Developers' Day 2009 - Kraków

Miałem wczoraj zaszczyt i przyjemność uczestniczyć w największej w Polsce konferencji poświęconej Java - Java Developers' Day 2009 (JDD) w Krakowie (http://09.jdd.org.pl). Frekwencja jak zwykle dopisała, konferencja jak zwykle udana. Mówiąc krótko było fajnie !
Z racji tego, że Oracle Polska był Złotym Sponsorem JDD 09, dane mi było zaprezentować temat "Asynchroniczne, współbieżne i rozproszone przetwarzanie w Java EE (w przykładach z Oracle WebLogic Server, Coherence i TopLink Grid)".

Konferencja w Tatrach - PLOUG (20-23.10.2009, Kościelisko)

Po raz drugi mam przyjemność zaprosić na odbywającą się już po raz piętnasty Konferencję Użytkowników i Deweloperów ORACLE organizowaną przez Polish Oracle User Group (PLOUG). W tym roku konferencja odbywa się w Kościelisku niedaleko Zakopanego, w dniach od 20-go do 23-go października (wtorek-piątek). Program można znaleźć tutaj.

SIP Servlet API - mikro-laboratorium do samodzielnego eksperymentowania

Najprostsze środowisko do poznawania SIP Servlet API składa się z - jednego komputera, w którym są uruchomione:

SIP Servlet API wprowadzenie - część 4 (Aplikacja "Hello SIP Servlet World !")

Struktura aplikacji korzystającej z SIP Servlet jest bardzo podobna do struktury aplikacji webowej (opartej o HTTP Servlet). Możliwe jest nawet łączenie servlet'ów SIP i HTTP w jednej aplikacji. Właściwie jedyna różnica polega na tym, że komponenty SIP Servlet są definiowane przy użyciu deployment descriptor'a sip.xml, a komponenty HTTP Servlet za pomocą web.xml (i opcjonalnie deployment descriptor'ów specyficznych dla kontenera - ale tylko dla web.xml, bo specyfikacja SIP Servlet API takich "specyficznych" deployment descriptor'ów nie wprowadza).

SIP Servlet API wprowadzenie - część 3 (Konfiguracja IDE)

Można użyć dowolnego IDE do budowy aplikacji korzystających z SIP Servlet i uruchamianych na OCCAS. IDE powinno wspierać deployment aplikacji na WebLogic Server 10.3 (gdyż to jest serwer aplikacyjny Java EE na którym "bazuje" OCCAS 4.0). W poniższym opisie będę używać Eclipse 3.4.1 do którego dodano zestaw wtyczek (plugins): Oracle Enterprise Pack for Eclipse (OEPE). Zestaw ten ułatwia pracę z serwerami aplikacyjnymi WebLogic (od 8.1 do 10.3).

SIP Servlet API wprowadzenie - część 2 (instalacja serwera aplikacyjnego SIP)

SIP Servlet API jest wykorzystywane do budowy aplikacji serwerowych (czyli główna logika usługi jest wykonywana po stronie serwera). Potrzebny jest zatem serwer aplikacyjny z obsługą protokołu SIP (i innych przydatnych w nowoczesnej, tj. opartej o IP, telekomunikacji - np. wykorzystywany do bilingu, czy security protokół Diameter), a także posiadający wbudowany kontener SIP Servlet (do budowy bogatych, konwergentnych usług, łączących światy telekomunikacji i internetu, przydadzą się także inne kontenery, np. webowy, EJB, Spring, web services, czy JMS).

SIP Servlet API wprowadzenie - część 1

Zainteresowanych budową aplikacji telekomunikacyjnych zapraszam do samodzielnego poeksperymentowania z SIP Servlet API. Temat (a raczej wprowadzenie do tematu) było już prezentowane podczas majowej konferencji Javarsovia 2008 oraz Trójmiasto-JUG. Zagadnienie różnych modeli budowy aplikacji telekomunikacyjnych, a zwłaszcza aplikacji konwergentnych (tj.

Warsjava Eclipse Demo Camp 2008 - sesja o Comet, Bayeux i HTTP Publish-Subscribe - DEMO nr V - FastSwap

Niniejszy wpis jest związany z prowadzoną przeze mnie sesją podczas Warsjava Eclipse Demo Camp 2008 w Warszawie. Więcej informacji: http://jdn.pl/node/1620

V. DEMONSTRACJA nr V - działanie funkcji FastSwap, czyli dynamicznej podmiany klas aplikacji bez redeployment'u aplikacji

Warsjava Eclipse Demo Camp 2008 - sesja o Comet, Bayeux i HTTP Publish-Subscribe - DEMO nr IV - filtry

Niniejszy wpis jest związany z prowadzoną przeze mnie sesją podczas Warsjava Eclipse Demo Camp 2008 w Warszawie. Więcej informacji: http://jdn.pl/node/1620

IV. DEMONSTRACJA nr IV - filtry komunikatów

Strony

Subscribe to RSS - Waldek - blog